Барса повела против Реала у финалу шпанског шампионата

Кошаркаши Барселоне савладали су екипу Реала 97:88 и тако повели у финалној серији плеј-офа шпанског националног шампионата. Друга утакмица се игра већ за два дана, а поново ће Барса бити домаћин.

Изузетно узбудљиву утакмицу одиграла су два најбоља шпанска тима, а Барселона је у завршници успела да дође до победе 97:88 и вођства у финалној серији плеј-офа АЦБ лиге.

Шампион Европе боље је ушао у меч и стекао предност у првој деоници. Ипак, Барса је у финишу прве четвртине серијом 10:2 преокренула резултат и на први одмор отишла са предношћу од 28:23.

У другој деоници водила се изједначена борба, али гости у финишу првом полувремена поново долазе до предности - 50:47.

Врло нервозна игра на обе стране обележила је трећу деоницу, а екипа Шараса Јасикевичијуса успела је да врати предност на своју страну пред улазак у полседњих 10 минута - 63:61.

А онда, у последњој четвртини - спектакл.

Решетали су кошеве и једни и други, али такав расплет више је одговарао домаћем тиму, који је у неколико наврата стизао до двоцифрене предности.

Реал је у финишу успео да приђе на пет поена минуса, али то је све што је екипа Ћуса Матеа успела да уради на овом мечу.

Најефикансији у победничком тиму био је Николас Лапровитола са 19 поена, Миротић и Шанли додали су по 14, док су се на другој страни истакли Родригез са 16, Таварес са 15 и Љуљ са 14 поена.

Барса је повела 1:0 у финалној серији која се игра до три победе, а други меч игра се за два дана, такође у Каталонији.