Кошаркаши Голден Стејт вориорса изједначили у серији против Лос Анђелес лејкерса

Кошаркаши Голден Стејта изједначили су у полуфиналној серији Западне конференције против Лос Анђелес лејкерса на 1:1 јер су на свом терену тријумфовали са убедљивих 127:100, серија се сели у Калфорнију.

Лејкерси су након брејка у првом мечу овога пута затајили и заслужили пораз од 27 поена разлике.

Након прве четвртине у којој су Лејкерси диктирали темпо игре, Вориорси су у наставку игру и резултат окренули у своју корист.

Већ у другој деоници, која је домаћој екипи припала резултатом 41:23, видело се у ком ће смеру ићи даљи ток меча. Вориорси предвођени Клејом Томпсоном ушли су у ритам који гости у којима је једини расположен био Леброн Џејмс нису могли да испрате.

Разлика се још више повећала у трећој деоници коју је Голден Стејт поново убедљиво добио, овог пута 43:24.

Последња четвртина припала је Лејкерсима – 20:17, али то није било довољно да се значајније ублажи пораз.

Клеј Томпсон био је најефикаснији појединац на мечу са 30 поена, од којих је 24 постигао шутевима за три поена. Стеф Кари је тиму допринео са 20, Џамајкл Грин са 15, а Дрејмонд Грин и Вигинс са по 11 поена.

У тиму Лејкерса расположени су били Леброн Џејмс са 23 поена и Хачимура са 21.