Реал великим преокретом победио Сарагосу пред гостовање Партизану

Кошаркаши Реала су као домаћини победили Сарагосу са 93:86, у мечу 30. кола шпанске АЦБ лиге, у последњој утакмици пред гостовање Партизану у уторак у Евролиги.

У првом полувремену екипе су се смењивале у вођству, нико није успео да стигне до двофицрене предности.

Почетком другог полувремена Сарагоса је успела да се "одлепи", имали су гости великих плус 14, али је већ до краја треће деонице Реал ухватио прикључак и вратио егал.

Почетком четврте четвртине Реал је успео да преломи утакмицу и стекне предност од седам поена коју Сарагоса није успела да угрози.

Упркос најавама да ће бити кажњен од стране клуба због инцидента у утакмици против Партизана, Гершон Јабуселе је играо за Реал и постигао четири поена (шут иz игре 2/8) за 35 минута.

Реал је меч играо без Валтера Тавареса и Марија Хезоње, али ће обојица бити на терену у уторак у Београду против Партизана.

Најефикаснији у редовима Реала били су Најџел Вилијамс-Гос и Габријел Дек са по 19 поена, Џанан Муса је дао 18, а Серхио Љуљ 17.

У дресу Сарагосе блистао је Бориша Симанић. Српски интернационалац је постигао 20 поена за 24 минута, уз феноменалан шут за три (6/8). Сантијаго Јуста је дао 12 поена, Иван Круз 11, а Стефан Јовић пет, уз седам асистенција.