Монако изједначио серију са Макабијем

Кошаркаши Монака савладали су на домаћем паркету екипу Макабија 86:74 у другом мечу првог кола Евролиге, и тиме изједначили резултат у серији на 1:1.

Монако захваљујући фуриозној трећој четвртини изборио победу и изједначење у серији.

Домаћа екипа је добро отворила меч, после неколико уводних минута "кнежеви" су водили 11:0 на шта је тим из Тел Авива одговорио својом серијом 8:0. Ипак домаћин је на крају прве четвртине имао четири поена предности.

Макаби је у другој деоници константно "дисао за вратом" Монаку, те су гости на велики одмор отишли са свега једним поеном заостатка.

У трећој четвртини, Монако је предвођен Џорданом Лојдом играо идентично као и на самом почетку меча. Бивши кошаркаш Црвене звезде већ на пола деонице имао је 26 поена.

Домаћин је екипу из Израела лимитирао на свега 13 поена, захваљујући чему су имали исто толико и предности пред одлучујућу деоницу.

Макаби није успео озбиљније да припрети у последњој деоници, па је Монако изједначио у серији на 1:1.

"Кнежеве" су до победе предводили Џордан Лојд са 33 поена, Оутара са 12 и Окобо и Џејмс са по 11 поена.

У пораженом саставу истакли су се Болдвин са 17 и Браун са 16 поена.