Алба боља од Панатинаикоса, Олимпија савладала Барселону

Кошаркаши Албе из Берлина савладали су Панатинаикос на гостовању 88:84 у 33. колу Евролиге. Олимпија Милано је на свом паркету била боља од Барселоне 84:76.

Екипа Албе уписала је 10. победу у Евролиги ове сезоне, док је Панатинаикос убележио 22. пораз у најелитнијем кошаркашком такмичењу Европе.

Утакмица између Панатинаикоса и Албе била је ствар престижа, будући да су оба тима одавно пропустила шансу за даљим пласманом у Евролиги.

Алба се налази на претпоследњој 17. позицији, а Панатинаикос је на 16. месту.

Од старта утакмице Алба је имала резултатску предност, тек при крају треће деонице меча Панатинаикос је изједначио резултат 63:63, а до краја четвртине домаћа екипа је успела да дође и до предности, 68:66.

Последња четвртина била је неизвесна с великом неизвешношћу када је реч о резултату, смењивале су обе екипе вођство, да би на крају тим из Берлина био бољи.

Двејн Бејкон је био најефикаснији играч утакмице са 16 поена, три асистенције и два скока.

У тиму Албе истакао се Џејлен Смит 14 поена, пет асистенција и једним скоком.

У последњем колу Евролиге, Алба дочекује последњепласирани Асвел, док Панатинаикос гостује у Београду екипи Партизана.

Олимпија у Милану савладала Барселону

Кошаркаши Олимпије из Милана савладали су Барселону 84:76.

Након два узастопна пораза, Олимпија је успела да упише нови тријумф у Евролиги.

Барселона је обезбедила плеј-оф најелитнијег кошаркашког такмичења, те су на овом мечу играли са смањеним интензитетом игре.

Кључну предност за тријумф на свом паркету екипа Олимпије направила је у трећој деоници меча која је окончана с фвоцифреном разликом, 58:48.

До крај утакмице Олимпија је повећавала резултат, а у једном тренутку било је и 17 разлике за домаћина, 75:58.

Ипак, Барселона је до краја је покуаша да смањи предност, међутим не довољно да угрози победу Олимпије.

Шабаз Непијер из редова Олимпије био је најефикаснији играч меча са 18 поена и две асистенције, док је у Барселони најбољи играч био Кајл Курик са 17 поена, једним скоком и једном асистенцијом.

У последњем колу лигашког дела Евролиге, Олимпија гостује у Болоњи, екипи Виртуса, док Барселона дочекује тим Валенсије.