Јокић одморио, Нагетси изгубили - Пеликанси славили у Денверу

Кошаркаши Денвер нагетса без Николе Јокића у саставу поражени су од Њу Орлеанс пеликанса на свом терену 107:88.

Нагетсима је напад без Јокића потпуно стао, па су Пеликанси искористили прилику да буду један од ретких тимова са победом на гостовању у Колораду.

Јокић није наступао на овом мечу због превентиве и одмора мишића листа. Потребнији ће им бити наредне ноћи на гостовању Финикс сансима. "Пеликани" су такође играли без прве звезде Зајона Вилијамсона, без кога су се и навикли.

Њу Орлеанс је после уводних минута опипавања снага успео да се одлепи и већ на полувремену дође до двоцифрене предности. Нагетси нису упсели да се врате у другој половини меча. Поразу Денвера је допринело и мизерних 4/28 за три.

Брендон Инграм се највише истакао у оба тима трипл-дабл учинком од 31 поена, 11 скокова и 10 асистенција. Си-Џеј меколум га је пратио са 23 поена. Литвански центар Јонас Валанчијунас је забелећио 15 поена и 12 скокова.

Код Денвера је Џамал Мари био најрасположенији са 21 поеном и седам асистеција. Брус Браун је убацио 19 поена.

Денвер је свакако први са 51-25, Њу Орлеанс се са 39-38 грчевито бори за позицију у плеј-ин месту Лејкерсима, Тандерима и Тимбервулвсима.