Мицић разигравао саиграче, Ефес убедљив против Виртуса

Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су италијански Виртус 86:67, у првој утакмици 32. кола Евролиге. Васа Мицић уписао 11 асистенција и водио свој тим до тријумфа који их држи у конкуренцији за пласман у четвртфинале такмичења. Макаби победио Олимпију 85:66 и обезбедио пласман у топ 8. Барселона лако изашла на крај са Албом - 72:56.

Само два дана после победе над Олимпијом, кошаркаши Ефеса савладали су и другог италијанског представника у Евролиги - Виртус је Истанбулу савладан врло убедљиво 86:67.

Двоструки шампион Европе тако је задржао шансе да се некако домогне осмог места на табели, које води у плеј-оф после лигашког дела такмичења.

Ефес је доминирао од првог минута, брзо стекао убедљиву предност, док су гости само у последњој деоници показали да припадају елити.

Васа Мицић није био шутерски расположен (тројке 2/8), убацио је само 7 поена, али је разигравао саиграче и на крају сакупио 11 успешних додавања.

Најефикаснији у победничком тиму били су Анте Жижић са 24 и Тибор Плајс са 14 поена, док се у италијанском тиму истакао Нико Манион са 17.

Два кола пре краја такмичења Ефес има учинак од 16 победа и 16 пораза и тренутно је десети на табели, са поразом више у односу на Басконију и Жалгирис.

Виртус је 14. са скором 13-19.

Макаби је убедљиво савладао Олимпију из Милана 85:66 у Тел Авиву, чиме је "понос Израела" обезбедио пласман у четвртфинале такмичења.

Домаћи тим доминирао је у првом полувремену у којем је стекао 17 поена предности. Екипа Етореа Месине пробудила се у трећој деоници и пришла на само шест поена минуса. Ипак, Макаби је одбио тај напад и на крају дошао до рутинске победе.

Победнички тим предводили су Соркин са 18, Браун са 17 и Болдвин са 15 поена, колико је на другој страни убацио Непијер.

Олимпија је овим поразом изгубила шансе да се нађе у четвртфиналу такмичења.

Барселона је очекивано лако изашла на крај са Албом и остварила тријумф 72:56.

Гости су водили после прве деонице, али је екипа Шарунаса Јасикевичијуса у наставку стегла одбрану и дошла до лаке победе.

Шанли је убацио 12 поена, Миротић 11, а Калинић 10 за Барсу, док је немачки тим предводио Вецел са 9.