Жалгирис надиграо Монако, победе Олимпијакоса и Реала

Кошаркаши Жалгириса савладали су Монако са 79:70 у мечу 31. кола Евролиге. Кошаркаши Олимпијакоса су у "Дворани мира и пријатељства" убедљиво надиграли француски Асвел 81:55. Реал сигуран против Фенера 90:75.

Жалгирис је тако забележио важну победу у борби за Топ8, и са скором од 16 победа и 15 пораза заузима девету позицију, а исти учинак има и осмопласирана Валенсија. Монако је четврти са 20 победа и 11 пораза.

Жалгирис је до победе предводио Браздеикис са 22 порна, док су Бируитис и Буткевичиус додали по 10. У екипи Монака, Лојд и Мотијеунас су имали учинак од по 13 поена, а Окобе 10.

У наредном колу Жалгирис дочекује Валенсију, а Монако гостује у Минхену код Бајерна.

Олимпијакос је рутински на домаћем паркету савладао Асвел чиме се вратио на прву позицију најјачег кошаркашког такмичења у Европи.

Домаћин је као што се и очекивало надиграо ривала у сваком сегменту игре. Прву четвртину су добили са девет разлике да би на полувреме отишли са поеном предности мање, Било је 37:29 у корист клуба из Пиреја.

У наставку меча Олимпијакос је доминирао и повећавао своју предност која је пред четврту деоницу износила 17 поена.

У црвено-белима из Пиреја највише су се истакли Волкап и Меккисик са по 11 поена, Папаниколау је додао 10.

Грчки тим је на скору 22 победе и девет пораза, док је Асвел последњи са осам победа и 23 пораза.

Реал је на домаћем терену победио екипу Фенербахчеа 90:75. Шпански тим је до победе водио Џана Муса са 16 поена и два скока, док је Најџел Хејс био најбољи у редовима турског тима са 17 поена и пет скокова.

Реал је стигао до 22 победе у сезони и заједно са Олимпијакосом води борбу за прву позицију.

У наредном колу Реал гостује код Партизана, док Фенер иде на мегдан Басконији.