Богдановић добар у победи Атланте над Кливлендом, Покушевски поново у игри

Тим Атланте надиграо је Кливленд са 120:118 на свом терену и увећао шансе за пласман у доигравање, а свој допринос победи је дао и репрезентативац Србије Богдан Богдановић који је убацио три тројке из шест покушаја. На свом терену је славио и Вашингтон против Бостона са 130:111, а Оклахоми није од велике помоћи био ни повратак на паркет Алексеја Покушевског јер су поражени од Шарлота са са 137:134.

У врло равноправном дуелу Атланта је однела победу у самом финишу меча тројком Дежонте Марија, а потом на другој страни Донован Мичел уз звук сирене није успео да постигне погодак са пола терена.

Слаба му је утеха што је меч завршио са чак 44 постигнута поена чиме је изједначио рекорд Леброна Џејмса од десет мечева са 40 и више поена у сезони.

На другој страни Дижонте Мареј је меч завршио са 29 поена, Оњека Оконгву је додао 21, а Тре Јанг је постигао 16 поена, додао 10 асистенција, али и изгубио само једну лопту у другом полувремену.

Српски ас Богдан Богдановић је убацио 12 поена за 22 минута проведена на терену и постигао три тројке из шест покушаја, а имао је по два скока и две асистенције.

Иако без Бредли Била и Кајла Кузме у тиму Вашингтон је успео да надигра Бостон са130:111, чиме су задржали макар теоретску шансу да дођу до плеј-ина.

Предводили су их Кристапс Порзингис са 32 поена уз 13 скокова и шест асистенција и Дени Авдија са 25 кошева, 10 скокова и пет асистенција. У пораженом Бостону најефикаснији је био Џејсон Тејтум са 28 поена.

Мемфис је надиграо Орландо са 113:108 и дошао до шесте победе у низу, а предводио их је Дезмонд Бејн са 31 кошем, а Тилман га пратио са 20.

У Оклахоми млади Србин Алексеј Покушевски се вратио на терен после тешке повреде и четири месеца паузе. На терену је провео близу 10 минута али није успео да се упише у стрелце. Два пута је промашио за два и једном за три поена. Његов тим поражен је од Шарлота са 137:134 који је на гостовању дошао до треће победе у низу.