Дабл-дабл Јокића у поразу Денвера од Њујорк никса

Кошаркаши Њујорк никса тријумфовали су на свом паркету над Денвер нагетсима 116:110. Српски кошаркаш Никола Јокић уписао је дабл-дабл учинак са 24 поена и 10 скокова, а двоструки МВП НБА лиге имао је и осам асистенција на мечу.

Екипа Денвер нагетса је у лошој форми што најбоље показују резултати последњих утакмица.

Нагетси су на последњих шест дуела уписали само једну победу, против Детроит пистонса у претходном колу НБА лиге.

Меч против Њујорк никса кошаркаши Денвера нису отворили добро, од почетка дуела били су у заостатку. На крају прве четвртине имали су осам поена мање од Никса, 36:28.

Друга четвртина била је нешто боља када је реч о игри, али и резултату.

Успели су Нагетси да надокнаде разлику, а пред крај друге деонице и да преузму вођство, на крају првог полувремена резултат је био 67:62 у корист гостујуће екипе.

Трећу четвртину почели су у добром ритму, током које су имали чак 13 поена предности у односу на Никсе, 84:71.

Претпоследња деоница меча завршена је нерешеним резултатом 91:91 што је наговештавало узбудљиву четврту деоницу и неизвесну борбу до краја меча.

Никси су последњу деоницу утакмице отворили серијом од седам поена, што није демотивисало кошаркаше Денвера.

Од средине последње четвртине до самог краја резултат је био егал, уз резултатску клацкалицу.

Међутим, Никси су били концентрисанији на шуту и бољи у одбрани, те су серијом од шест поена у последњим нападима решили меч у своју корист, 116:110.

Џамал Мари био је најефикаснији играч утакмице са 25 поена.

Никола Јокић убацио је 24 поена, уписао је 10 скокова и убележио осам асистенција.

У тиму Никса истакао је Џејлен Брансон са 24 поена, два скока и пет асистенција.

У наредном колу Денвер гостује код екипе Бруклин нетс, док Њујорк никси дочекују Минесоту.