Монако након преокрета савладао Олимпијакос, Алба уписала трећу победу у низу

Кошаркаши Монака савладали су на домаћем паркету екипу Олимпијакоса 64:60 у оквиру 17. кола Евролиге. Алба је након серије лоших резултата победом над Миланом 83:63 стигла до треће победе у низу.

Монако се пред домаћим навијачима искупио за пораз од Партизана у прошлом колу.

Олимпијакос је добро отворио меч, захваљујући доброј одбрани домаћина су свели на свега девет поена уз само пет поена из 13 шутева из игре. На другој страни Олимпијакос је играо брзу кошарку што му је донело доста лаких поена.

У наставку меча, у другој деоници ситуација на паркету се потпуно окренула, Монако је био тај који је постизао поене, док се игра Олимпијакоса изгубила. Црвено-беле је пад у игри коштао одласка на одмор са свега три поена предности.

Трећа четвртина протекла је у знаку агресивне одбране на обе стране у којој су обе екипе сведене на лоше проценте шута, овакво стање на паркету више је одговарало "Кнежевима" који су на крају четвртине стигли до предности од четири поена које су успели да одрже до краја меча и на крају победе.

Мајк Џејмс је убацио19 поена, Диало је додао 16. У екипи гостију, Питерс је постигао 12, а Слукас је допринео са 10 поена.

Алба је на домаћем паркету убедљиво савладала Олимпију из Милана 83:63.

Гости нису имали шансе против расположене Албе која је водила од самог старта меча. Берлинци су расположено ушли у меч што им је на полувремену донело 12 поена предности.

Ту се домаћин није зауставио, ношени добрим шутем за три поена наставили су да повећавају предност, изгубивши само једну четвртину што гостима није помогло да ублаже пораз.

Маду Ло је постигао 17 поена, Смит је додао 16, а Ламерс 12 поена.

Луваву Кабаро је у редовима гостију убацио 16 поена, Дејвис је додао 13.