Маестрални Јокић се вратио са Ол-стара и умало забележио трипл-дабл

Најбољи српски кошаркаш Никола Јокић наставио је са невероватним партијама и по повратку са Ол-стара и поново носио Денвер до победе. Нагетси су тријумфовали на гостовању код Сакрамента резултатом 128:110, а Јокић је, баш као и у Кливленду у утакмици највећих звезда, био надомак трипл-дабла.

Прошлосезонски МВП и највећи фаворит да и ове године понесе титулу најкориснијег играча регуларног дела сезоне још једном је доказао да се налази у самом врху играча најјаче лиге света.

Неколико дана после спектакла на Ол-стару, у којем је његов тим остварио победу, Никола је са Денвером гостовао код "краљева" и мало му је недостајало да у три статистичке категорије има двоцифрен учинак.

На паркету је провео нешто више од 30 минута и за то време постигао 25 поена (9/15 из игре, 2/5 тројке), уз 12 скокова и девет асистенција. Забележио је чак четири украдене лопте, две је изгубио и остварио једну блокаду.

Екипа Мајка Мелоуна имала је предност после прве четвртине, али је домаћин највише захваљујући Домантасу Сабонису успео да се врати у другој.

Ипак, гости су појачали почетком последњег периода, стигли до убедљиве предности коју су лагано сачували до краја.

Јокића је најбоље пратио Вил Бартон који је био најефикаснији са 31 поеном, док је Морис додао 19.

На другој страни, споменути Литванац је доминирао са 33 поена и 14 ухваћених лопти, а Диарон Фокс се зауставио на 20.

Денвер је задржао шесту позицију Запада са 34 победе и 25 пораза, док је Сакраменто тек 13. са скором 22-39.