Одбрана донела Звезди тријумф над Игокеом, црвено-бели повели у полуфиналу АБА лиге

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Београду екипу Игокее са 76:61, у првој утакмици полуфиналне серије Јадранске лиге. Гости били равноправан ривал у већем делу сусрета, црвено-бели преломили захваљујући одличној одбрани у последњој деоници. Други меч серије на програму је у петак у Лакташима.

Звезда се мучила против Игокее читаве три четвртине, али је зхаваљујући фанатичној одбрани у полседњих 10 минута дошла до победе 76:61 (20:20, 19:22, 17:13, 20:6) и вођства у полуфиналној серији АБА лиге.

Екипа Драгана Бајића показала је да је заслужено у плеј-офу, док су црвено бели оправдали улогу фаворите, не само у полуфиналу, већ и у целом такмичењу.

Прво полувреме протекло је у изједначеној игри, па није чудно што је после првих 10 минута било 20:20.

У другој деоници екипе су играле у серијама, док је завршницу обележио велики број слободних бацања. Црвено-бели су били непрецизни, Џеки Кармајкл на другој страни вукао своју екипу, која на полувреме одлази са вођством 42:39.

Велика борба виђена је и у наставку. Игокеа се трудила да задржи предност, али је Звезда на крилима Бранка Лазића (три тројке у трећој деоници) поново стигла до предности - 56:55.

Стечену предност црвено-бели нису испустили, већ је само увећавали како се сусрет ближио крају, а после тројке Лојда из фаул Звезда је први пут стекла двоцифрену предност, на четири минута до краја.

Само шест поена постигла је Игокеа у последњој четвртини, па повратка у меч за екипу из Александровца више није било – Звезда повела са 1:0 у полуфиналу.

Најефикаснији у тиму Звезде био је Џордан Лојд, који је постигао 21 поен, Волден је додао 13, Добрић 12, док је Атић био једини двоцифрен у гостујућој екипи са 15 поена.

Наредни меч серије, која се игра на две победе, на програму је у петак у Лакташима.

У другом полуфиналу састају се Будућност и Морнар.