Не иде ни без Шћепановића – Партизан изгубио од Игокее после продужетка

Кошаркаши Партизана забележили су нови пораз у АБА лиги, пошто су изгубили од Игокее 90:84, после продужетка, у петом колу такмичења.

Партизан је наставио са лошим партијама на почетку сезоне, па су црно-бели у Лакташима доживели трећи пораз у регионалној лиги, од пет одиграних мечева. На клупи црно-белих није било Влада Шћепановића, са којим је раскинута сарадња, а тим је предводио Миливоје Лазић, тренер јуниора.

Да снаге на клупи буду изједначене потрудио се Драган Бајић, који је већ после минут и по игре добио две техничке, аутоматски и искључујућу грешку.

Снаге су и на терену биле изједначене токомвећег дела меча, а Игокеа је искористила велики  број грешака црно-белих и тако стигла до четвртог тријумфа у такмичењу.

Партизан је меч отворио серијом 7:0, али домаћин брзо преокреће резултат на 16:11. Црно-бели су имали превише грешака у нападу па Игокеа после првих десет минута води 26:21.

Домаћа екипа добром игром стиже и до двоцифрене предности, али се Партизан враћа тројкама Пејџа - 33:29. Црно-бели су у тим тренуцима живели од офанзивног скока, па после тројке Загорца долазе до изједначења 39:39.

Ипак, домаћи тим на полувреме одлази са предношћу од 45:43.

Трећа четвртина донела је растрзану игру на обе стране. Обе екипе биле су изузетно лоше у нападу, па је у трећој деоници постигнуто само 26 поена (14:12) - за предност Игокее 59:55.

Домаћин је покушао да се одлепи на старту последњих 10 минута, али Партизан то не дозвољава и псоле поготка Гордића уз фаул долази до предности 69:68. Игокеа је поново додала гас, а у псоледњих 90 секунди ушло се са нерешеним резултатом 74:74.

Домаћин још једном долази до вођства, али Новица Величковић тројком на девет секунди пре краја доноси продужетак свом тиму.

У додатних пет минута Игокеа је била бољи ривал. Волер је везао две тројке, док Партизан није успевао да нађе пут до коша противника. После неспортске личне грешке досуђене Гордићу, домаћин одлази на 88:82.

Ту предност екипа из Републике Српске успела је да сачува до краја - 90:84.

Феноменалну партију у тиму Игокее пружио је Џеки Кармајкл са 27 поена, Антабија Волер је додао 17, а Ентони Клеменс 14.

У тиму Партизана најефикаснији је био Немања Гордић са 19, док је Раде Загорац постигао 17 поена.

Партизану предстоји тежак период. Црно-бели прво морају да пронађу право решење за место првог тренера, док их у међувремену очекују борбе на два фронта, где, бар за сада, нису остварили резултате у складу са очекивањима.