Бакси су незаустављиви, Смаилагић без минутаже у поразу Вориорса

Торонто репторси, Милвоки бакси, Бостон селтикси, између осталих, остварили су победе у ноћи између петка и суботе у НБА лиги. Голден стејт вориорси доживели су нови пораз и убедљиво су најлошија екипа у најјачој лиги света.

Торонто је био бољи у гостима код Бруклина, резултатом 121:102.

Иако је разлика на крају износила 19 поена, актуелни шампион је тек у последњој четвртини сломио отпор противника, пошто је тај део игре добио 38:22.

Код победника највише се истакао трилинг Ван Флит (29 поена, 11 асистенција), Кајл Лаури (26 поена) и Серж Ибака (21 поен, 12 скокова). На другој страни Спенсер Динвиди био је најефикаснији са 23 поена уз седам асистенција.

Торонто је четврти на Истоку са скором 24-12, док је Бруклин седми са 16-18.

Милвоки је тренутно најбоља екипа у НБА и то је оправдао тријумфом над Сан Антониом - 127:118.

Бакси су резултатску контролу преузели током друге и треће четвртине, а стечену предност успели су да сачувају до краја, за пети узастопни тријумф.

Очекивано, најбољи је био Јанис Адетокумбо са 32 поена (7-12 из игре, 15-18 слободна бацања) и осам скокова, а пратили су га Бледсо са 21 поеном, односно Мидлтон са поеном мање.

Демар Дерозан је одскочио у екипи Грега Поповића и дуел завршио са 26 поена, четири скока и пет асистенција.

Милвоки је убедљиво први на Истоку са 32 победе и само пет пораза, док је Сан Антонио девети на Западу са 14-20.

Кошаркаши Голден Стејт Вориорса поражени су од Детроит Пистонса 111:104.

Српски кошаркаш Ален Смаилагић није добио шансу на овом мечу, упркос што је на претходни три редовно имао минуте.

Пистонсе је до победе предводио Дерик Роуз са 22 поена, два скока и две асистенције, а двоцифрени су још били и Секу Думбија (16п и 10ск), Андре Драмонд (14п и 18ск), Брус Браун (14п) и Сви Михаљук (14п).

Бољи од осталих код Вориорса били су Алек Буркс са 27 поена и Омари Спелман са 23.

Детроит има 13 победа и 23 пораза, док су Вориорси на 9-28.

У осталим утакмицама Никола Јокић је одиграо испод просека у поразу Денвера од Вашингтона, Немања Бјелица је умало био херој Сакрамента, док је Лука Дончић забележио нови трипл-дабл, али је пропустио прилику да донесе тријумф Даласу.

11. Мемфис гризлис 14-22
12. Минеоста тимбервулвс 13-21
13. Сакраменто кингс 13-23
14. Њу Орлеанс пеликанс 12-24
15. Голден стејт вориорс 9-28