Кливленд победом започео одбрану титуле

Бранилац трофеја НБА лиге, екипа Кливленд кавалирса, савладала је екипу Индијане са 109:108 у првом мечу, прве рунде плеј-офа источне конференције.

Најефикаснији у победи актуелног шампиона био су Леброн Џејмс који је постигао 32 поена, имао 13 асистенција и шест ухваћених лопти. Ирвинг је додао 23, а Кевин Лав 17 поена.

Код гостију је најрасположенији био је Пол Џорџ са 29, Стивенсон је додао 16, а Тиг 15 поена.

Кливленд је веома енергично ушао у меч са Индијаном, жељан да поправи негативну атмосферу која се створила у клубу током регуларног дела сезоне.

Прва звезда екипе, Леброн Џејмс, готово је целу прву четвртину провео асистирајући својим саиграчима и помагавши им у проналажењу ритма.

Након тога је Џејмс нападачки приступио игри и казнио сваку лошу ротацију у одбрани Индијане.

У једном моменту, након Леброновог закуцавања, Кливленд је водио са 12 поена и чинило се да ће Кавалирси мирно привести последњу четвртину крају и забележити прву победу у серији.

Да се тако нешто не догоди, побринуо се одлични Пол Џорџ, који је уз велику помоћ Ленса Стивенсона успео да потпуно врати свој тим у меч и чак поведе са 105:103 у последња два минута утакмице.

Кључни тренутак меча догодио се када су Џејмс и Ирвинг погодили за преокрет Кливленда, а Ирвинг је потом два пута успео да украде "живу" лопту Стивенсону и Тигу.

Џорџ је тројком у последњем минуту успео да смањи разлику на само поен предности, а Индијана је великом борбеношћу допла и до последњег поседа на утакмици и шутем у последњој секунди за победу.

Ипак Кливленд није желео да препушта ствари случају, па су удвајањем Џорџа натерали да последњи шут на мечу узме и промаши Мајлс.