Шпанија савладала Италију, "орлови" и "фурија" у четвртфиналу

Кошаркаши Шпаније савладали су Италију са 67:60 у првом мечу друге рунде такмичења на Светском пренству и обезбедили пласман у четвртфинале. У недељу од 14.30 Србија и Шпанија у међусобном дуелу одлучују ко ће бити први у групи.

Прави такмичарски меч одиграле су селекције Шпаније и Италије. Након сјајног старта Италијана, Шпанци су дошли до своје игре. Дуел пун неизвесности, преокрета. Екипе су се смењивале у вођству.

Италијани су дошли до плус десет, Шпанци до плус седам. Ипак, на крају победа „фурије" за пласман у четвртфинале. „Орлови" и математички обезбедили пласман у четвртфинале.

Италијани су бољом игром успели да неутралишу напада Шпанаца. Који су на старту деловали доста неогранизовано. Никако нису успели да повежу редове.

Противник је дошао до предности од 10 поена. То је пробудило Шпанце, и врло брзо успевају да врате резултатску неизвесност.

Оам минута пре краја кренуло се од почетка - 50:50. Прво су италијани дошли до четири поена предности. Међутим, Шпанци праве серију у враћају предност на своју страну. До краја меча успели су да сачувају вођство и славе у веома важном мечу.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Хуанчо Хернангомез са 16 поена, Рики Рубио је постигао поен мање. Код Италијана Данило Галинари је постигао 15, а Луиђи Датоме 12.

Ток меча:

16.16 – Крај меча. Шпанија - Италија 67:60

16.15 – Шпанци воде са шест разлике 64:58, на само 20 секунди пре краја.

16.07 – Серијом од шест поена Шпанија преузима вођство 58:56.

16.01 – Тројком Галинарија Италијани долазе до предности од четири поена на четири минута пре краја - 56:52.

15.53 – Осам минута пре краја креће се из почетка - 50:50.

15.37 – Настављена је игра кош за кош, Шпанци имају предност - 43:38.

15.31 – Због приговора техничка грешка за селектора Шпаније Скариолу.

15.30 – "Промаја" у одбрани Италијана, неколико лаких кошева за Шпанце 37:33.

15.29 – Почело је друго полувреме.

15.14Полувреме. Шпанија - Италија 30:31. До краја четвртине резлтатска клацкалица, да би Италијани успели да врате предност и поново поведу .

15.02 – Напад Италије није више онако течан као на почетку утакмице. Шпанија је успоставила равнотежу и полако преузима контролу игре 28:24.

14.58 – Новом тројком Рубија Шпанци прелазе у вођство - 25:24.

14.49Крај прве четвртине. Шпанија – Италија 18:18. Уласком Љуља, Шпанци су добили више опција у нападу. Прорадио им је шут и до краја четвртине успевају да изједначе.

14.45 – Након паузе Шпанци појачавају одбрану и серијом од 7:0 смањују пред ност Италијана 15:12. Уселдио је тајм-аут за Италију.

14.40 – Лош старт Шпанаца натерао је тренера Скариолу да затражи тајм-аут.

14.39 – После шест минута игре Италијани имају десет поена предности 15:5.

14.37 – Шпанци неорганизовани, доста грешака у њиховој игри, противник води са 13:5.

14.35 – Срећна тројка за Шпанце у последњим тренуцима напада, прецизан је био Рубио.

14.34 – Италијани агресивнији на старту меча. Погађају са свих позиција и воде са 9:2.