Хет-трик Левандовског у победи Барселоне против Алавеса

Роберт Левандовски постигао је хет-трик у победи Барселоне над Алавесом резултатом 3:0 за само 32 минута у деветом колу Ла Лиге.

Левандовски је уписао хет-трик, а поред тога, постао је први играч који је најбрже постигао хет-трик у лигашком мечу од октобра 2011. када је Лионел Меси убележио три поготка против Мајорке за 29 минута.

Барселона је до вођства стигла у седмом минуту, а потом је повећала предност у 22. Рафиња је био асистент код оба гола. Потом је Левандовски дошао и до трећег гола у 32. минуту игре, а лопту му је проследио Ерик Гарсија.

Алавес је успео да смањи разлику пре краја полувремена, али је гол Тењаље поништен после провере у ВАР соби.

Барселона се налази на првом месту Ла Лиге, а у наредном колу играће против Севиље, док ће дванаестопласирани Алавес бити ривал Ваљадолида.