Тирам хет-триком одбио налете жилавог Торина

Фудбалери Интера победили су Торино резултатом 3:2 у сусрету седмог кола италијанске Серије А.

Интер се победом вратио на другу позицију на табели, док је Торино остао на шестом месту.

Торино се добро држао у првих 20 минута, али је црвени картон који је добио Гиљерме Марипан у потпуности променио ток меча.

Чилеанац је искључен после грубог старта над Маркусом Тирамом, који је касније наставио да мучи одбрану гостију.

У 25. минуту је одличним скоком и савршеним ударцем главом искористио центаршут Алесандра Бастонија и довео "нероазуре" у вођство.

Десет минута касније је центрирао Франческо Аћерби, а Тирам је поново био на правом месту, постигавши притом свој други гол на мечу.

Међутим, већ у следећем нападу је Торино смањио, а у стрелце се уписао Дуван Запата који је искористио лошу реакцију Интерове одбране.

Своју сјајну партију Тирам је употпунио новим поготком у 60. минуту чиме је остварио хет-трик и дошао до седмог гола у сезони.

Торино је до краја успео да смањи из пенала који је реализовао Никола Влашић, али није имао снаге да дође до бода.

Вања Милинковић Савић одиграо је читав меч за Торино, док је Иван Илић ушао у игру у 62. минуту.

Победе Аталанте и Удинезеа

У прва два сусрета суботњег програма, Удинезе је минималним резултатом победио Лече, док је Аталанта са 5:1 савладала Ђенову.

Једини гол у Удинама постигао је Џордан Земура у 75. минуту.

Јунак Аталанте био је Матео Ретеги који је постигао хет-трик, а у листу стрелаца су се уписали још и Едерсон и Мартен де Рон. За Ђенову је прецизан био Џеф Ехатор.