Тен Хаг поново мора да брине за свој посао, Тотенхем продубио кризу Јунајтеда

Фудбалери Тотенхема победили су Манчестер јунајтед резултатом 3:0 у мечу шестог кола Премијер лиге.

Почео је Тотенхем агресивно од самог старта утакмице, што им је обзиром на недостатак концентрације гостију веома брзо донело предност.

Играо се трећи минут када је Мики ван де Вен одузео лопту Маркусу Рашфорду и истрчао педесет метара поред неодлучних фудбалера Јунајтеда, након чега је асистирао Бренану Џонсону за лак погодак.

Наставили су "певци" да нападају и праве шансе, али им је недостајала боља завршница за повећање предности у првом полувремену, до које на крају није дошло.

Међутим, Бруно Фернандеш се побринуо да олакша посао противнику у наставку црвеним картоном који је добио због старта над Џејмсом Медисоном, иако делује да је Крис Кавана можда могао да му покаже само жути картон.

На казну се чекало само два минута у другом полувремену, када је Тотетнхем из још једне контре преко Дејана Кулушевског удвостручио вођство.

Није могао Јунајтед до краја озбиљније да запрети са играчем мање, док је Тотенхем преко Доминика Соланкеа стигао и до трећег гола у 77. минуту, што је на крају био и коначан резултат.

Тотенхем је на тај начин стигао до друге везане победе, док је Јунајтед остао на 12. месту на табели.