Торино без Милинковића-Савића први пут поражен у новој сезони Серији А

Фудбалери Лација славили су као гости над Торином са 3:2 у мечу шестог кола Серије А.

Низ од пет кола без пораза екипе Торина је окончан. Лацио је искористио одсуство повређеног стандардног голмана Торина Вање Милинковића-Савића за трећи тријумф у сезони.

Матео Гендузи довео је госте из престонице у вођство већ у осмом минуту, што је био и резултат на крају првог полувремена.

Предност је удвостручио Булаје Диа у 60. минуту. Седам минута касније, шкотски репрезентативац Че Адамс се добро сналази у казненом простору и умањује заостатак.

Како се меч примицао крају, тако су агресивнији стартови и трзавице на терену постајали све чешћи. Иван Илић је добио жути картон у том периоду игре због расправе са судијом. Ни тренер Торина Паоло Ваноли није успео да се суздржи, па је у експресији нервозе и незадовољства добио два жута картона и искључен је са меча у 76. минуту.

Тачку је ставио Тиџани Нослин поготком у 89. минуту. Саул Коко је голом у другом минуту судијске надокнаде донео моменат наде домаћину.

"Бикови" са 11 бодова остају на деоби од другог до четвртог места са миланским клубовима, бод мање од лидера Јувентуса. Њихову позицију може да угрози Наполи у случају победе над Монцом. Лацио је на шестом месту са 10 бодова.

Торину следи гостовање код Интера на "Ђузепе Меаци", док Лацио има обавезе у Лиги Европе против Нице на "Олимпику".