Интер савладао Удинезе у генералној проби за меч против Звезде

Фудбалери миланског Интера савладали су на гостовању екипу Удинезеа резултатом 3:2 у шестом колу италијанске Серије А.

Интер је уписао трећи тријумф у сезони, док је Удинезе убележио други пораз у Серији А.

Милански тим је стигао до вођства у првом минуту меча, Давиде Фратези је донео радост гостима, а потом је Кристијан Кабаселе изједначио резултат у 35. минуту игре. Лаутаро Мартинез је повратио предност Интеру у трећем минуту надокнаде времена у првом полувремену.

Аргентинац је у потом на почетку другог полувремена, у 47. минуту постигао други гол на мечу, а трећи за Интер. Утешни погодак за Удинезе дело је Лоренце Луке у 83. минуту.

Тријумф Интера је својеврсна увертира "нероазура" за меч другог кола Лиге шампиона против Звезде у којем ће италијански тим угостити српску екипу. Тај дуел је на програму 1. октобра од 21.00.

Интер ће у седмом колу Серије А играти против Торина, а Удинезе ће се састати са Лечеом.