Ситију бод у Њукаслу

Фудбалери Њукасла и Манчестер ситија одиграли су нерешено 1:1 у мечу шестог кола Премијер лиге.

Сити је током већег дела меча нападао екипу Њукасла, али је домаћин одолео офанзивним акцијама "грађана" и успео да задржи реми до краја дуела.

Стрелац водећег гола за Манчестер сити био је хрватски репрезентативац Јошко Гвардиол у 35. минуту, после додавања Џека Грилиша. Њукасл није успео до краја првог дела игре да изједначи резултат.

Ипак, домаћи тим није дуго чекао на изједначење у другом полувремену. Голман Ситија, Едерсон је у 56. скривио пенал, прекршајем над Ентонијем Гордоном, а крилни играч Њукасла је два минута касније био прецизан са беле тачке и донео изједначење, односно бод свом тиму против четвртоструког узастопног освајача Премијер лиге.

Њукасл ће у наредном колу играти против Евертона у Ливерпулу, а Сити ће дочекати лондонски Фулам.