Барса наставља "терор" у Шпанији, пет голова у мрежи Виљареала

Фудбалери Барселоне славили су 5:1 над Виљареалом у шестом колу Ла Лиге.

Ханси Флик још увек не зна ни за шта мање од победе у шпанском првенству. Барселона закључно са овим дуелом у претходна три кола има гол-разлику 16:2.

Некад нова Барселона са немачким стручњаком на клупи приказује феноменалне партије у Ла Лиги са максималним учинком после шест кола.

Нова "жртва" био је Виљареал на гостовању. Прва два поготка дело су "старе куке" Роберта Левандовског у 20. и 35. минуту. Ајозе Перез смањио је на 2:1 у 38. минуту, испоставиће се да ће то бити једини погодак домаћина на мечу.

Пабло Торе је повисио на 3:1 у 58. минуту, а друго полуврмее свакако је припало Рафињи. Бразилац је био двоструки стрелац, затресавши мрежу Виљареала у 74. и 83. минуту. Ваља истаћи да је Левандовски испустио прилику за хет-трик, пошто је промашио једанаестерац у 67. минуту.

Барселона са 18 бодова бежи четири бода на врху табеле у односу на Реал Мадрид. Виљареал је уписао први пораз у сезони и то на врло убедљив. "Жута подморница" је четврта са 11 бодова.

Каталонци у наредном колу дочекују Хетафе, а Виљареал гостује код Еспањола.