Ливерпул није дозволио нови кикс, Астон вила наставила са преокретима

Фудбалери Ливерпула победили су Борнмут резултатом 3:0 у мечу петог кола Премијер лиге. У истом термину тријумфе су забележили и Астон вила, Фулам и Тотенхем, док су на два преостала сусрета бодови подељени.

Ливерпул је наизглед рутински дошао до четврте победе од почетка шампионата, али се тим Арнеа Слота прописно намучио против изузетно опасних гостију који су чак и повели, али им је гол поништен због офсајда.

Мучили су се "црвени" да дођу до прилика, а олакшање им је донео погодак Луиса Дијаза на сјајну асистенцију Ибрахиме Конатеа у у 26. минуту.

Само два минута касније Дијаз је постигао свој други погодак после одличне акције која је почела из последње линије, учинивши домаћима наставак сусрета значајно лакшим.

Имао је Борнмут својих прилика да припрети Ливерпулу, али их није искористио, те је маестралан погодак Нуњеза из 37. минута решио победника.

Имао је Ливерпул много шанси да победу учини још убедљивијом, али су се нападачи домаћих превише поигравали испред и унутар противничког казненог простора.

Ливерпул је на тај начин дошао до првог места на табели, на ком ће се задржати макар до завршетка сутрашњег дуела између Арсенала и Манчестер ситија.

Победе Тотенхема и Астон виле

Фудбалери Тотенхема су после преокрета савладали Брентфорд са 3:1 и прекинули низ од два везана пораза.

Мбеумо је после само 22 секунде волеј ударцем довео госте у вођство, али је Соланке изједначио после само седам минута.

Преокрет "певцима" донео је Џонсон у 28. минуту, а коначан резултат поставио је Медисон у 85. минуту.

Фулам је са 3:1 погоцима Хименеза, Смит Роуа и Нелсона победио Њукасл, док је једини гол за госте постигао Барнс.

Саша Лукић одиграо је прво полувреме за екипу из Лондона, након чега је замењен.

Астон вила је у завршници стигла до преокрета и победе у дуелу са Вулвсима који су повели преко Куње. Међутим, Воткинс, Конса и Дуран су Вили донели нова три бода у наставку.

Саутемптон и Ипсвич су поделили бодове, одигравши 1:1, а поготке су постигли Диблинг у првом и Морси у завршници другог полувремена.

Истим резултатом завршен је и сусрет између Лестера и Евертона. Ендиаје је довео "карамеле" у вођство, а изједначио је Мавдиди.