Милан декласирао тим Венеције

Фудбалери Милана су на домаћем терену убедљиво савладали екипу Венеције са 4:0 у утакмици четвртог кола италијанске Серије А.

Фудбалери Милана одиграли су изузетну утакмицу против гостију из Венеције и убедљиво потврдили епитет фаворита у последњем данашњем мечу Серије А. .

А питање победника је већ решено у првом делу утакмице.

Росонерима, предност је донео Тео Ернандез већ у другом минуту. Иницијативу коју су имали крунисали су поново већ у 16. када је Јусуф Фофана на асистенцију Пулишића убацио лопту у мрежу.

Репрезентативац Сједињених Држава је у 25. минуту повисио предност на 3:0, да би Тами Абрахам, најновије појачање у шпицу постигао погодак за 4:0 у првих 45 минута меча.

Венеција, која је тренутно последња на табели, успела је само средином другог полувремена да дође до шансе и постигне поготак у 71. минуту игре али је он, после консултације са ВАР технологијом, поништен због фаула, па су тако остали и без почасног поготка.

Само два минута потом гости су остали и са играчем мање у игри јер је због преоштрог старта други жути картон добио Ханс Николуси Кавиља и остали су без шансе да пруже озбиљнији отпор до краја меча.