Реалов преокрет и Винисијусов хет-трик за победу против Борусије, Штутгарт изненадио Јувентус

Фудбалери Реал Мадрида направили су велики преокрет против Борусије Дортмунд - 5:2 и уписали другу победу у Лиги шампиона. Штутгарт је тријумфовао на гостовању против Јувентуса.

Екипа Борусије је одлично отворила меч и после 34 минута игре имала је два гола предности против Реала.

Први погодак за тим из Дортмунда постигао је Дони Мален у 30, а четири минута касније разлику је повећао Џејми Бајн-Гитенс.

Реал је заостајао за ривалом све до 60. минута, када је на сцену ступио Антонио Ридигер, а потом и Винисијус у 62. минуту меча који је поравнао резултат.

Вођство Реалу донео је Лукас у 83. минуту, да би Винисијус хет-триком ставио тачку на меч. Свој други гол постигао је у 84, а трећи за коначних 5:2 у корист Реала у 90+3. минуту.

Реал после три кола са шест бодова заузима девето место са скором од два тријумфа и једним поразом, док је Борусија пета с једним неуспехом и две победе и истим бројем бодова као и тим из Мадрида.

У наредном колу Реал ће дочекати Милан, а Борусија Штурм.

Штутгартов ролеркостер за тријумф против Јувентуса

Фудбалери Штутгарта су после пораза од Реала и ремија са прашком Спартом, дошли до првог тријумфа и то после узбудљиве завршнице у Торину.

Прво полувреме меча окончано је без голова, а у другом гости су започели голом Дениза Ундава у 48. минуту, али је ВАР поништио погодак због играња руком.

Штутгарт је у 86. минуту имао прилику д адође до вођства, али је Енцо Мило промашио пенал, а претходно је Данило добио црвени картон. У само три минута, дефанзивац је добио два жута картона услед чега је меч завршио пре званичног краја.

Ипак, победу Штутгарту донео је Ел Билал Туре у 90+2. минуту меча.

Душан Влаховић играо је за Јувентус до 68. минута.

Штутгарт ће у наредном колу дочекати Аталанту, док ће Јувентус гостовати код Лила. Јунтус тренутно заузима 11. место са шест бодова, а Штутгарт је 16. са два бода мање.

Астон Вила наставила победничким путем

У осталим мечевима, Астон Вила је победила Болоњу 2:0 и тако задржала максималан учинак после три кола.

Стрелци су били Џон МекГин у 55. и Џон Дуран у 64. минуту.

Дебитант у Лиги шампиона Ђирона је савладала код куће Слован и тако стигла до историјске победе у елитном такмичењу. Историјску победу су головима донели дефанзивци, Мигел Гутијереш у 42. и Хуанпе у 73. минуту.

Арсенал је победио Шахтјор 1:0 аутоголом голмана Шахтјора Дмитрија Ризника у 29. минуту. Каи Хаверц је погодио стативу, а лопта се одбила од голмана украјинског шампиона и завршила у мрежи.

Шансу да дуплирају предност "тобџије" су имале у 77. минуту, али је голман Шахтјора Ризник одбранио пенал Леандру Тросару.