Пулишићев гол из корнера и деби Камарде обележили тријумф Милана над Брижом

Фудбалери Милана савладали су на свом терену Клуб Бриж резултатом 3:1 у трећем колу Лиге шампиона чиме су уписали први овосезонски тријумф у елитном европском надметању.

Милан је после два уводна пораза од Ливерпула, односно Бајер Леверкузена, успео да упише победу против Брижа чиме је оправдао улогу фаворита пре дуела.

Мрежу гостију начео је Кристијан Пулишић у 34. минуту и то голом из корнера. Американац је упутио сјајан ударац из левог угла и савладао Симона Мињолеа коме су помало засметали и саиграчи.

До краја меча није било већих узбуђења, али је Бриж остао без једног играча на терену, јер је Рафаел Оњедика кажњен директним црвеним картоном у 40. минуту, после ВАР асистенције.

У наставку меча, млади Белгијанац Киријани Сабе је поравнао резултат и повратио наду Брижу да може да избегне пораз.

Ипак, Тијани Рајндерс се побринуо да три бода остану у Милану. Прво је погодио у 61, а потом десет минута касније је био опет стрелац чиме је поставио коначан резултат меча.

У финишу меча, тачније у 87. минуту, тинејџер Франческо Камарда био је прецизан, али је ВАР поништио гол 16-годишњег младића, због офсајд позиције.

Камарда је са 16 година и 226 дана старости постао најмлађи италијански фудбалер који је дебитовао у Лиги шампиона и најмлађи у историји Милана.

Он је такођеседми најмлађи играч који је икада дебитовао у Лиги шампиона.

Милан ће 5. новембра играти против Реала у Мадриду, док ће Бриж дочекати Астон Вилу у трећем колу Лиге шампиона.