Ђирона аутоголовима помогла Фејнорду да победи, Аталанта рутински против Шахтјора

Фудбалери Ђироне поражени су од Фејнорда у другом колу Лиге шампиона, резултатом 3:2. Шпански тим је постигао два аутогола. Аталанта је рутински победила Шахтјор резултатом 3:0.

Ђирона ни у другом мечу Лиге шампиона није успела да дође до тријумфа. У првом је поражена од ПСЖ-а - 1:0, а у другом од Фејнорда на свом терену.

Фејнорд је после пораза од Бајер Леверкузена успео да тријумфује и стигне до првих бодова у елитном европском такмичењу ове сезоне.

Давид Лопез је у 19. минуту Ђирону довео у вођство, али радост тима из Каталоније није дуго трајала. Јанхел Ерера је у 23. минуту аутоголом поравнао резултат. Потом је Антони Миламбо у 33. преокренуо резултат у корист гостију.

У другом полувремену виђена су још два гола. Дони ван ден Бек је успео да изједначи у 74. минуту, а победу Фејнорду донео је Ладислав Крејчи, још једним аутоголом.

У наредном колу Бенфика ће дочекати Фејнорд, а Ђирона ће играти против Слована из Братиславе.

Аталанта рутински одрадила посао

Фудбалери Аталанте савладали су Шахтјор у другом колу Лиге шампиона.

Шахтјор је на овом мечу био домаћин у Гелзенкирхену, али није успео да дође до тријумфа.

Аталанта је предност стекла голом Берата Ђимшитија у 21. минуту, а сјајни Адемола Лукман је у 44. минуту искористио додавање Сеада Колашинца и постигао други погодак за свој тим.

Тим из Бергама је био изузетно нападачки расположен, те је Раол Беланова у 48. минуту искористио непажњу противника, али и одличну акцију свог тима и поставио коначан резултат.

Српски репрезентативац Лазар Самарџић је одиграо цео меч за Аталанту.

У следећој рунди, Шахтјор ће гостовати у Лондону код Арсенала, а Аталанта ће дочекати Селтик.