Победе Рада и БСК-а

Фудбалери Рада победили су у гостима Хајдук из Куле са 1:0 у 20. колу Супер лиге и тако задржали корак за водећима на табели првенства Србије. БСК је играо као домаћин на стадиону Чукаричког, а победио је голом Асмира Кајевића већ у другом минуту утакмице. Тим из Борче тако је избио на 11. место, са бодом више од Борца.

Рад је наставио са одличним играма ове сезоне, а данас је срушио једну непријатну традицију, пошто је победио у Кули. Тријумф "грађевинарима" донео је Владимир Јованчић голом у 23. минуту.

Београдски тим био је потпуно доминантан, а претпоследња екипа на табели није могла много да учини против расположених гостију.  Рад је четврти на табели, са осам бодова мање од трећепласиране Војводине.

Резултати:
БСК - Јагодина 1:0 (1:0)
Стрелац: Кајевић у 2. минуту.

Хајдук Кула - Рад 0:1 (0:1)
Стрелац: Јованчић у 23. минуту.

Одиграно у суботу: Јавор - Црвена звезда 0:2, Слобода Севојно - Спартак 0:1, Инђија - ОФК Београд 1:2, Металац - Војводина 0:1, Чукарички - Смедерево 0:1, Партизан - Борац 2:0.

Партизан 20 17 2 1 54:15 53
Црвена звезда 20 16 2 2 33:10 50
Војводина 20 14 5 1 32:7 47
Рад 20 11 6 3 30:11 39
Спартак 20 8 8 4 20:12 32
Смедерево 20 6 10 4 19:17 28
ОФК Београд 20 8 4 8 18:18 28
Слобода Севојно 20 6 7 7 21:22 25