Терзић: Континуитет у Европи, четврта звездица и реконструкција "Маракане" приоритети Звезде

Генерални директор Фудбалског клуба Црвена звезда Звездан Терзић изјавио је на редовној седници Скупштине клуба да су главни циљеви у наредном периоду очување континуитета наступа у европским такмичењима, освајање четврте звездице и реконструкција стадиона „Рајко Митић“.

Терзић је истакао да је иза клуба још једна успешна година, током које је настављена доминација на домаћој сцени, али и учвршћена позиција Црвене звезде у европском фудбалу.

"Девет узастопних шампионских титула и шест везаних дуплих круна потврда су квалитетног рада и стабилности клуба. Верујем да ћемо и наредне сезоне изборити пласман у групну фазу неког од Уефиних такмичења, са амбицијом да то буде Лига шампиона", поручио је Терзић.

Он је нагласио да је један од стратешких циљева да Црвена звезда у наредне три године освоји још три титуле првака Србије и тако на грб дода четврту звездицу.

Говорећи о пословању клуба, Терзић је навео да је 2025. година завршена са позитивним финансијским резултатом од десет милиона евра, док су укупни консолидовани приходи износили 104 милиона евра.

Према његовим речима, од 2014. године до данас Црвена звезда је остварила око 550 милиона евра прихода, од чега је више од 80 одсто дошло из иностранства, пре свега кроз трансфере играча и приходе од европских такмичења.

Терзић је посебно истакао значај Омладинске школе, у коју клуб последњих година улаже око шест милиона евра годишње, нагласивши да су млади играчи највећи развојни и финансијски потенцијал Црвене звезде.

Као један од кључних пројеката за будућност клуба, генерални директор је издвојио потпуну реконструкцију стадиона "Рајко Митић". Како је навео, у претходном периоду у инфраструктуру је уложено више од 15 милиона евра, а предстоји реализација највећег инфраструктурног пројекта у савременој историји клуба.

"Желимо да Црвена звезда добије стадион достојан своје историје, навијача и резултата које остварује на европској сцени", закључио је Терзић.

недеља, 14. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом