Читај ми!

Ајакс се самоуништио, ПСВ одбранио титулу шампиона Холандије

Фудбалери ПСВ Ајндховена освојили су титулу првака Холандије, пошто су у Ротердаму победили Спарту резултатом 3:1 у мечу последњег, 34. кола националног првенства.

ПСВ је сезону завршио на првом месту на табели са 79 освојених бодова, док је Ајакс други са бодом мање, пошто је у самом финишу шампионата прокоцкао велику бодовну предност.

Клуб из Ајндховена је стигао до 26. шампионске титуле у историји, а друге заредом.

Голове за ПСВ у победи против Спарте постигли су Иван Перишић у 27, Лук де Јонг у 58. и Малик Тилман у 84. минуту. Једини стрелац за домаћи тим био је Ђиваи Зехиел у 52. минуту.

Ајакс је у последњем колу на свом терену победио Твенте са 2:0 головима Џордана Хендерсона у 28. и Воута Вегхорста у 90. минуту, али није држао судбину у својим рукама након што је у претходне четири рунде забележио два пораза и два ремија.

Фудбалери ПСВ-а и Ајакса ће играти наредне сезоне у Лиги шампиона, док ће трећепласирани Фејнорд наступити у квалификацијама за елитно европско такмичење.

Фејнорд је сезону окончао поразом од Херенвена - 2:0. Голове за домаћина постигли су Христијан Петров у 4. и српски фудбалер Милош Луковић из пенала у 29. минуту.

Луковић је био стартер у екипи Херенвена, а замењен је у 82. минуту.

недеља, 18. мај 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом