Сергеј стрелац и асистент у победи Ал Хилала, Нејмар заиграо после годину дана

Фудбалери Ал Хилала победили су у Абу Дабију Ал Аин резултатом 5:4, у трећем колу Западне групе Азијске лиге шампиона.

Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић је забележио гол и асистенцију за Ал Хилал, док је капитен репрезентације Србије Александар Митровић уписао асистенцију.

Голове за Ал Хилал постигли су Ренан Лоди у 26, Милинковић-Савић у 45+2, Салем Ал-Давсари у 45+5, 65. и 75. минуту.

Стрелци за Ал Аин били су Софијан Рахими у 39, 67. и 90+6. минуту и Матео Санабрија у 63.

Ал Хилал је од 82. минута играо са 10 фудбалера, пошто је Али ел Булаихи добио црвени картон.

Нејмар је у дресу Ал Хилала одиграо прву утакмицу после годину дана, његов претходни наступ био је 18. октобра прошле године за Бразил против Уругваја.

Ал Хилал је први на табели Западне групе Азијске лиге шампиона са девет бодова, док је Ал Аин на 11. месту са једним освојеним бодом.

Шампион Саудијске Арабије у наредном колу АЛШ дочекује Естеглал, док ће се Ал Аин састати са Ал Насром.