Шпанија минималним резултатом победила Данску

Фудбалери Шпаније савладали су минималним резултатом 1:0, селекцију Данске у трећем колу А4 Лиге нација.

Шпанија је после победе над Данском заузела прво место у групи 4 Лиге нација.

Једини погодак на мечу постигао је Мартин Зубименди у 79. минуту игре. Утакмица је у већем делу меча била интензивна, екипе су се смењивале приликом напада, али су Шпанци ипак на крају успели да дођу до седмог бода.

Данци ће за три дана играти против Швајцарске у Санкт Галену, док ће Шпанци дочекати Србију у Кордоби.

У осталим мечевима А дивизије, Португалија је победила у Варшави селекцију Пољске резултатом 3:1 (2:0) у мечу трећег кола групе А1, док је Хрватска са 2:1 победила Шкотску.

Голове за Португалију постигли су Бернардо Силва у 26, Кристијано Роналдо у 37. и Јан Беднарек (аутогол) у 88. минуту. Једини стрелац за Пољску био је Пјотр Зјелински у 78. минуту.

Португалија је прва на табели са девет бодова, Хрватска друга са шест, Пољска трећа са три, док је Шкотска последња без бодова.

Наредно коло биће одиграно у уторак, а састаће се Шкотска и Португалија, односно Пољска и Хрватска.