Немачки блуз у Зеници - два гола Ундава, два поништена и Џеко за утеху

Фудбалери Немачке савладали су на гостовању репрезентацију Босне и Херцеговине резултатом 2:1 у трећем колу А3 Лиге нација.

Дуел у Зеници одигран је пред пуним трибинама на стадиону "Билино поље", а јунак меча је Дениз Ундав, фудбалер Штутгарта и репрезентативац Немачке.

Фудбалери Босне и Херцеговине су били организовани у уводним минутима меча, али нису успели да парирају противнику. Немачка је у 30. минуту дошла до вођства, преко Дениза Ундава, а након асистенције Флоријана Виртца.

Исти играч удвостручио је предност у 36, а четири минута раније Немцима је поништен гол. Судије у ВАР соби су интервенисале и досудиле офсајд позицију у којој се налазио Тим Клајндинст.

У другом полувремену, Ундав је опет био стрелац, погодио је мрежу домаће екипе у 58. минуту, али је опет стигла интервенција из ВАР собе такође због офсајд позиције.

Един Џеко, капитен Босне и Херцеговине је ублажио пораз свог тима, поготком у 71. минуту.

Тим Босне и Херцеговине је освојио до сада само један бод, а Немци су први у групи 3 са седам бодова.

У наредном колу Немачка ће играти против Холандије, а БиХ са Мађарском.

Мађарска и Холандија су одиграле нерешено на "Пушкаш арени" у Будимшешти. Домаћи тим је имао предност до завршнице. Стелац водећег гола за Мађарску био је Роланд Салај, а коначан резултат поставио је Дензем Дамфрис у 83. минуту.

Мађарска - Холандија 1:1

Поред утакмица у А Лиги нација, одиграни су мечеви и у Б и Ц категорији овог такмичења.

У Б Лиги нација, Чешка је савладала Албанију са 2:0, а Исланд и Велс су ремизирали резултатом 2:2.

Турска је минималним резултатом била боља од Црне Горе - 1:0, Украјина је победила Грузију са 1:0.

Украјина - Грузија 1:0

У Ц Лиги нација, Естонија је рутински изашла на крај са Азербејџаном и победила резултатом 3:1, док су Словачка и Чешка одиграле 2:2.