Дејан Станковић добио црвени картон у победи Спартака над Динамом

Српски тренер Дејан Станковић добио је црвени картон у победи Спартака на гостовању код градског ривала Динама резултатом 3:2.

Спартак је као гост победио московског ривала Динамо у мечу петог кола групе А руског Купа.

Ели Даса је у другом минуту довео Динамо у вођство, али је већ у 10. изједначио Езекијел Барко са пенала.  Ел Мехди Маухуб је у 20. минуту вратио предност Динаму. Кристофер Мартин Переира је у 83. изједначио, а у 86. је Спартак остао без тренера на клупи.

Станковић је добио жути картон због протеста, али је упркос томе наставио да гестикулира ка Виталију Мешкову, па му је судија показао и другу јавну опомену и послао га у свлачионицу.

У 90. минуту Спартак стиже до победе, доскорашњи члан Бетиса Вилијан Жозе је дао гол за славље на терену градског ривала.

Спартак је победом обезбедио прво место у групи А коло пре краја са 12 бодова.

Станковићев клуб је тако обезбедио пласман у четвртфинале у које ће се пласирати по две првопласиране екипе из четири групе.