Маестрални Хауге нокаутирао Порто, АЗ Алкмар успешан против Елфсборга

Фудбалери Боде Глимта победили су Порто резултатом 3:2 у првом колу лигашке фазе Лиге Европе. Истим резултатом је АЗ Алкмар надиграо Елфсборг.

Порто је одлично започео меч о повео већ у осмом минуту након што је Саму Омородион изузетном реакцијом у противничком шеснаестерцу постигао погодак главом.

Имали су гости још неколико прилика након тога, али се Боде одбранио, а нешто касније и узвратио.

После једне изгубљене лопте Портових играча у 15. минуту, Јенс Хауге је изванредним додавањем пребацио последњу линију ривала и упослио Каспера Хога који је рутински погодио за изједначење.

До краја првог полувремена виђена је велика борба, а Боде је постајао све опаснији, што је успео да наплати у 40. минуту. Лепу акцију која је почела по десној страни крунисао је Хауге прецизним ударцем након повратне лопте Исака Мате и преокренуо резултат.

Боде је био у повољној ситуацији све до 51. минута када је Мата због симулирања добио други жути картон и оставио своје саиграче на цедилу.

Међутим, домаћи су наставили да прете из контри, а једну је у 62. минуту искористио Хауге када је сјајним дриблингом и још бољим ударцем отклонио све сумње о награди за играча утакмице.

До краја је Порто успео да смањи преко Дениза Гула у 90. минуту, али су три бода остала у Норвешкој.

Елфсборг је у другој утакмици у истом термину намучио АЗ Алкмар, али су домаћи иницијативу која је трајала током читавог сусрета успели да претворе у три бода.

Повео је шведски тим голом Тимотија Оуме у 23. минуту, али је Рубен ван Бомел изједначио у 44. минуту.

Исти играч је преокренуо резултат у 50. минуту, али је Симон Хедлунд само три минута касније донео ново изједначење.

Ипак, Трој Перот је са пенала у 74. минуту вратио Алкмар у вођство и испоставиће се поставио коначан резултат.