Дерби који није оправдао очекивања - реми Јувентуса и Роме у Торину

Фудбалери Јувентуса и Роме одиграли су меч без голова у трећем колу Серије А.

Осим голова, мечу су недостајале праве шансе, те је утакмица протекла без већих узбуђења.

Јувентус је на тај начин прекинуо серију од две победе на старту првенства, док је Рома стигла до тек другог бода.

Српски репрезентативац Душан Влаховић поново је очекивано започео меч за Јувентус, али није успео да се по трећи пут од почетка сезоне упише у стрелце. Влаховић је замењен у 83. минуту, док се Филип Костић није нашао у саставу због повреде колена.

Јувентус у следећем колу гостује код Емполија, док ће Рома путовати у Ђенову.

Са друге стране, "бјанконери" из Удина су успели да дођу до три бода на свом терену. Удинезе је поготком Бренера у 43. минуту савладао Комо и дошао до седмог бода и четвртог места на табели.

У утакмицама које су одигране у ранијем термину, Верона је на гостовању головима Чачуе и Тенгштета савладала Ђенову, док су Фјорентина и Монца ремизирале резултатом 2:2. Стрелци за Монцу били су Ђурић и Малдини, а Кин и Госенс су погађали за екипу из Фиренце.