Палас однео бод са Стамфорд бриџа, Њукасл надиграо Тотенхем

Фудбалери Челсија и Кристал паласа ремизирали су резултатом 1:1 у мечу трећег кола Премијер лиге. Њукасл је после велике борбе успео да са 2:1 победи Тотенхем.

"Плавци" су своју бољу игру у првом полувремену крунисали у 25. минуту када је Кол Палмер проиграо Николаса Џексона, а овај након сјајног убацивања није имао тежак задатак да дође до новог гола у сезони.

Међутим, екипа Енца Мареске није успела да повиси предност и обезбеди тријумф, те је Палас заиграо значајно боље у наставку и дошао до изједначења у 54. минуту.

Најбољи играч гостију Еберечи Езе је покупио одбитак и са ивице казненог простора и послао неодбрањив ударац у леви угао гола који је чувао Роберт Санчез.

До краја се резултат није мењао, те је домаћи тим морао да се задовољи једним бодом.

Челси у наредном колу путује у Борнмут, док ће Кристал палас дочекати Лестер.

У другој утакмици која је почела у истом термину Њукасл је на домаћем терену са 2:1 победио Тотенхем.

Њукасл је повео у 37. минуту након одличне рекације Харвија Барнса у противничком шеснаестерцу, али је Тотенхем успео да изједначи аутоголом Барна у 56. минуту.

Били су бољи "певци" у наставку, али је Њукасл био тај који је дошао до нове предности преко Александера Исака у 78. минуту после лошег постављања одбране гостију.

У следећем колу Њукасл гостује код Вулверхемптона, а Тотенхем ће у градском дербију угостити Арсенал.