Павловић у свом стилу постигао првенац за Милан у ремију са Лацијом

Српски репрезентативац Страхиња Павловић постигао је своји први гол за екипу Милана у мечу трећег кола италијанске Серије А против Лација који је завршен без победника - 2:2.

Павловић се најбоље снашао у шеснаестерцу домаћих у осмом минуту након корнера Кристијана Пулишића и донео предност свом тиму.

Некадашњи штопер Партозана је на тај начин поново показао колико опасан може бити после прекида и сигурно ће представљати значајан фактор у том аспекту игре "росонера".

Био је то први погодак српског штопера у новом клубу на другој утакмици. Претходно је одиграо цео меч у другом колу против Парме.

Међутим, Лацио је у другом полувремену направио преокрет погоцима Татија Кастељаноса и Булаја Дије, да би Рафаел Леао одмах по уласку у игру са клупе изједначио резултат који се до краја није мењао.

Наполи је након преокрета, головима у завршници, савладао Парму са 2:1. Гости су повели преко Бонија у 19. минуту и добро су се држали против фаворизованог ривала све до 75. минута када је Сузуки добио црвени картон.

Наполи је то искористио и преко Лукакуа, који је постигао гол на дебију и Ангисе у надокнади стигао до три бода.

У мечевима који су почели у 18.30, Болоња и Емполи су ремизирали резултатом 1:1, а стрелци су били Фабијан и Ђаси, док је Крстовић донео тријумф Лечеу против Каљарија.