Холанд хет-триком вратио Сити на чело табеле

Фудбалери Манчестер ситија победили су Вест Хем резултатом 3:1 у сусрету трећег кола Премијер лиге.

Сити је на тај начин заузео прво место на табели, забележивши трећи узастопни тријумф.

Утакмицу је обележио Ерлинг Холанд који је постигао сва три гола за тим Пепа Гвардиоле и на тај начин дошао до учинка од седам погодака у првенству. Био је то Норвежанинов 70. гол на 69. премијерлигашкој утакмици.

Прво је искористио асистенцију Бернарда Силве и у десетом минуту рутински послао лопту иза леђа Алфонса Ареоле. Други гол постигао је у 30. минуту када је одличним пријемом себи изградио позицију и изузетно снажним ударцем повећао вођство своје екипе.

Између та два поготка Вест Хем је успео да изједначи, аутоголом Дијеша у 19. минуту.

Имао је Вест Хем неколико прилика да завршницу учини интересантнијом, али је Холанд својим трећим голом у 84. минуту отклонио све сумнње о победнику.

"Чекићари" су тако остали на три освојена бода, а у наредном колу ће гостовати код Фулама. Сити ће угостити Брентфорд.