Вања бриљирао на голу - Торино у последњим минутима испустио победу против Милана

Фудбалери Милана ремизирали су 2:2 са екипом Торина у првом колу Серије А. Монца и Емполи ремизирали су без голова.

Милан је желео да са победом отвори сезону, али су до последњих десетак минута меча били на ивици дебакла и пораза. Торино је после скоро 40 година и 1988. био близу победе против овог ривала.

Гости су повели у 30. минуту аутоголом Малика Тијаа иако је Милан у овом периоду имао више лопте у својим ногама као и више прилика да дође до гола.

Исти интензитет игре пренео се и на други део. Милан је нападао, држао лопту у својим ногама, али није могао да затресе мрежу Вање Милинковића Савића који је био изузетан током читавог меча.

Казна за неке пропуштене прилике дошла је у 68. минуту. Лазаро је одлично центрирао а Запата је био највиши у скоку, па је главом успео да матира Мењона.

Промена у игри Милана виђена је изласком Луке Јовића којег је у 60. минуту заменио Алваро Мората који је одмах унео живост у росо-нере.

Шпанац је у 81. минуту постигао погодак, али му је овај поништен због недозвољене позиције.

Неколико минута касније при истеку регуларног времена, у 89. Рајндерс је шутирао ка голу, а Мората је био најбоље постављен па је скренуо лопту и послао је у мрежу поред немоћног Милинковића-Савића.

У наставку је Милан преузео иницијативу, а то су успели и да крунишу изједначујућим голом Окафора у петом минуту надокнаде.

Од српских играча, на терену су били Вања Милинковић-Савић који је одлично бранио и Иван Илић који је одиграо 70 минута.

За Милан 60 минута од старта меча припало је Луки Јовићу који се руку на срце није истакао, док Страхиња Павловић није добио прилику да дебитује.

Емполи и Монца одиграли су без голова, а на мечу скоро да није ни било шутева ка головима.