Агонија Боке јуниорс и Ривер Плате

Најпопуларнији аргентински фудбалски клубови Бока јуниорс и Ривер Плата и даље на зачељу табеле. После 8. кола Клаусуре, после пораза од Расинг клуба и Индепендиентеа, оба клуба имају заједно тек 17 бодова, колико и тренутни лидер шампионата – Индепендиенте!

Агонија некадашњих великана јужноамеричког фудбала настављена је и протеклог викенда. Бока јуниорс је поражена на свом терену од Расинг клуба (1:2), док је Ривер Плата "нулу" уписала на гостовању Индепендиентеу (0:2).

Почетак утакмице на популарној "Бомбоњери" није наговештавао нови крах Боке. Гаитан је у 14. минуту довео свој тим у вођство и обрадовао навијаче, али је њихова радост трајала само два минута. Изједначио је Љуи, а на истеку првог полувремена коначни резултат и победу Расингу донео је Хауче.

Дарио Гандин у првом и Андрес Силвера у другом полувремену, затресли су мрежу Ривер Плате и Индепендиентеу донели лидерску позицију на табели Клаусуре и два бода "вишка" у односу на другопласирани Годој Круз, који је изгубио од Њуелс олд бојса са 2:1.