Крај крагујевачког сна - Раднички после пенала испао из Европе

Фудбалери Радничког из Крагујевца елиминисани су из квалификација за Лигу конференција поразом од Морнара у Подгорици са 6:4 после пенала (2:1 током игре). У првом дуелу је српски клуб славио са 1:0 што се испоставило као недовољно.

Убележена је историјска прва победа у европским такмичењима, али је мало фалило да се оде корак даље у исписивању антологије великана из Шумадије.

Раднички 1923 је успео да се избори са извођење пенала, где је поклекао.

Нападач Морнара Кринс Ондонг био је једини стрелац свог тима на овом мечу. Први је пао у 45+1. минуту и са тим резултатом би се ишло у продужетке. Затим се француски играч поновио поготком у 83. минуту.

Упорност Крагујевчана исплатила се у осмом минуту судијске надокнаде, кад их је од елиминације спасао Милан Алексић.

Гости су имали чак и бројчану предност јер је Баошић добио црвени картон у 10. минуту судијске надокнаде.

Пошто у додатна два периода није било погодака, следили су пенали, где су Ристић и Симовић били непрецизни, док код Барана само Ђуришић није затресао мрежу Лијескића.

Раднички се окреће домаћем првенству, где га чека сусрет са имењаком из Ниша у недељу 4. августа.