Звезда у завршници извукла бод против Младости

Фудбалери Црвене звезде и Младости из Лучана ремизирали су резултатом 2:2 у другом колу Суперлиге Србије.

Звезда је очекивано била много бољи ривал, али није успела да реализује довољан број прилика које је направила. Са друге стране, гости су своје шансе знали да искористе и дођу до бода која ће им много значити за наставак првенства.

Младост је повела у 19. минуту када је након једне одличне акције, лопта уз дозу среће дошла до Ибрахима Ендиајеа, а овај из непосредне близине успео да савлада Марка Илића.

Илић је већ у 38. минуту поново морао да вади лопту из мреже, када је лоше реаговао након једног центаршута, а Никола Ћирковић се најбоље снашао и удвостручио предност свог тима.

Покушавао је Милојевић у наставку изменама да покрене свој тим, који је низао шансе и промашаје. Додатну помоћ црвено-белима пружио је Урош Љубомирац црвеним картоном у 68. минуту.

У наставку се Младост бранила углавном из свог шеснаестерца, а одбрана гостију је поклекла тек у 85. минуту када је након центаршута Лазара Јовановића, Бруно Дуарте постигао свој други гол у првенству.

Притисак је наставио да расте, а Шериф Ендиај је у првом минуту надокнаде својим трећим поготком у сезони изједначио резултат.

Имала је Звезда још неколико прилика до краја, али није успела да дође до победоносног поготка ни након 32 ударца ка голу ривала. Младост је из три шута дошла до два гола и вредног бода.

У следећем колу црвено-бели гостују код Текстилца, док Младост дочекује Јединство.