Аргентина после драме и пенала први полуфиналиста Копа Америка

Браниоци трофеја, фудбалери Аргентине, први су полуфиналисти Копа Америка, пошто су у четвртфиналу бољим извођењем једанаестераца елиминисали Еквадор (4:2 пеналима, 1:1 у регуларном току).

Аргентина је пред скоро 70 хиљада навијача у Хјустону повела голом Лисандра Мартинеза у 35. минуту. Штопер Манчестер Јунајтеда био је стрелац ударцем главом после корнера Алексиса Макалистера.

Еквадор је имао шансу да изједначи у 62. минуту, али је Енер Валенсија лоше извео пенал, погодио је стативу. Еквадор је пенале изборио голом Кевина Родригеза у 90+1. минуту.

На Копа Америка нема продужетака у четвртфиналу и полуфиналу, па се одмах приступило извођењу пенала. На старту пенал серије капитен Аргентине Лео Меси је погодио пречку, али то није коштало шампионе света јер је голман Емилијано Мартинез одбранио два пенала Еквадорцима Анхелу Мени и Алану Минди.

Осим Месија, сви извођачи пенала за Аргентину су били успешни. Аргентина ће у полуфиналу играти против победника меча Венецуела - Канада.