Фудбалери Аргентине обезбедили пласман у четвртфинале Купа Америке

Фудбалска репрезентација Аргентине обезбедила је пласман у четврфинале Купа Америке, пошто је на стадиону Метлајф у Ист Радерфорду победила селекцију Чилеа резултатом 1:0 у мечу другог кола групе А. Једини гол на утакмици постигао је Лаутаро Мартинез у 88. минуту.

Аргентина, која брани титулу на Купу Америке, обезбедила је пласман у четвртфинале овог такмичења коло пре краја групне фазе.

Аргентина се налази на првом месту на табели групе А са шест бодова, док је Канада друга са три. Чиле и Перу имају по један бод.

У другом мечу другог кола групе А, селекција Канаде је у Канзас Ситију савладала Перу резултатом 1:0. Једини гол на утакмици постигао је Џонатан Дејвид у 74. минуту. Перу је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 59. минуту искључен Мигуел Араухо.

Последње коло у групи А на програму је 30. јуна, а састаће се Аргентина - Перу и Канада - Чиле.