Дејан Јовељић постигао гол и асистенцију у победи ЛА Галаксија против Њујорк Ситија

Фудбалери Лос Анђелес Галаксија победили су на свом терену екипу Њујорка Ситија резултатом 2:0 у мечу МЛС лиге, а српски интернационалац Дејан Јовељић је имао кључну улогу у победи.

Стрелац првог гола за ЛА Галакси у 41. минуту био је српски фудбалер Дејан Јовељић, а учествовао је и у другом поготку своје екипе, пошто је у 49. минуту асистирао Дијегу Фагундезу.

ЛА Галакси се тренутно налази на трећем месту на табели Западне конференције МЛС лиге са 34 бода, док је Њујорк Сити на четвртој позицији на Истоку са 29 бодова, а ово им је био први пораз после серије од пет победа.

Некадашњи центарфор Црвене звезде Дејан Јовељић (24) је ове сезоне на 17 утакмица постигао 11 голова и уписао пет асистенција.

Српски фудбалер је за националну репрезентацију одиграо шест мечева и постигао два гола.