Кадети Србије победом започели Европско првенство

Кадетска фудбалска репрезентација Србије победила је Украјину са 1:0 у првом мечу групе А на Европском првенству за играче до 17 година које се одржава на Кипру.

Стрелац јединог гола на утакмци која се играла у Паралимнију био је фудбалер Партизана Душан Макевић у другом минуту меча ефектним голом са ивице шеснаестерца.

Украјина је у другом полувремену имала неколико добрих прилика да изједначи, али је мрежа Вукашина Јовановића остала нетакнута.

У другом мечу групе А од 19.30 састаће се Кипар и Чешка. Репрезентације Србије следећу утакмицу игра у четвртак у 19.30 против Кипра у Ларнаки.

Европско првенство за играче до 17 година је на програму до 5. јуна. Прошлогодишњи шампиони, кадети Немачке нису се пласирали на првенство.