Самарџић у 13. минуту надокнаде продужио Удинезеову борбу за опстанак

Српски фудбалер Лазар Самарџић је голом са пенала у тринаестом минуту надокнаде времена донео Удинезеу бод код куће против Емполија и тако сачувао клубу са Фријулија шансе да опстане у Серији А.

Репрезентативац Србије је у 13. минуту надокнаде био сигуран са пенала и изједначио резултат на 1:1 и тако чету Фабија Канавара оставио да у последњем колу сама одлучује о судбини и опстанку у Серији А.

Претходно је Мбаје Нијанг, такође голом са беле тачке, довео Емполи у вођство у 90. минуту.

Удинезе је тренутно на 17. месту са 34 бода, изнад 18. Емполија који има 33 и налази се на позицији која водио у Серију Б.

Из Серије А су већ испали Сасуоло и Салернитана.

У последњем колу Удинезе гостује Фрозинонену, који има 35 бодова и такође може да испадне, док Емполи дочекује Рому.